Duyurular

Değerli üyelerimiz ve takipçilerimiz! Sitemiz aktif  kullanıma açılmıştır. Yayınlanmasını istediğiniz haberler, duyurular veya yazılarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.

Mail adresi:mkbszsari@gmail.com


Rize Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 0   0
EURO 0   0
       
Özlü Sözler
Arkamda yürüme, ben öncün olmayabilirim. Önümde yürüme, takipçin olmayabilirim, Sana uymayabilirim. Yanımda yürü ki böylece seni görebileyim, böylece ikimiz eşit oluruz.
Burs Komisyonu


Burs Komisyonu

 

KOMİSYON BİLGİLERİ    Üst Birim GÖNÜL YOLU Yönetim Kurulu

                           Birim     Burs Komisyonu Başkanlığı

 

1.Amaç

 

GÖNÜL YOLU tarafından verilecek burslar için kaynak bulmak, yapılan burs müracaatlarını sistemsel düzene oturtmak,  burs için başvuran öğrencilerin burs kriterlerine uygun değerlendirmelerini yapmak ve ihtiyaç sahibi öğrencileri belirlemek, burs çeşitliliğini ve sayısal çoğunluğunu artırmak için etkin çalışmalarda bulunmak, öneriler geliştirmek, önerileri değerlendirmek ve burs işlemleri öncesi ve sonrası yapılan bu çalışmaları rapor olarak GÖNÜL YOLU Yönetim Kurulu’na sunmak.

 

2.Kapsam

 

Görev Tanımı:

Burs Komisyonu: Anaokul, ilkokul, ortaokul, lise öğrencileri ile lisans, yüksek lisans, doktora çalışması yapan öğrencilerden ihtiyaç sahibi olanlarına ulaşarak(başvurularını alarak) verilecek burslardan bu öğrencilerin yararlandırılmasını sağlar ve bu uygulamaya dair iç kontrol sisteminin oluşturur(burs verme kriterlerinin belirlenmesi, kriter soruşturmalarının yapılması, burs verilecek öğrencilerin tespiti, giderlerin takibi, burs verilen/verilecek öğrencilerin takibi). Verilecek burslar öncesi etkin çalışmalar yaparak kaynak oluşumunu sağlar, kaynak sayısal çoğunluğunu artırıcı yasal her türlü etkinlik ve faaliyetleri yürütür, burs altlığı olan ekonomik kaynak girdisinin kayıtlarını tutar ve takip der, yapılacak faaliyetlerini gerekli yasal düzenlemelere uygun olarak yürütür ve faaliyetlerinin dokümantasyon kayıtlarını tutar. 

 

3. Sorumluluk

 

Bu görev tanımının ihtiva ettiği konuların yürürlükteki kanun ve yönetmelikler ile GÖNÜL YOLU Tüzüğü’ne uygun yürütülmesi ve takibinden Burs Komisyonu sorumludur.

Birimin Yetkileri

1. Yukarıda belirtilen görev ve sorumlulukları amacına uygun gerçekleştirme yetkisine sahip olmak.

2. Faaliyetlerin gerçekleştirilmesi için gerekli araç ve gereçleri kullanabilmek.

3. GÖNÜL YOLU temsil yetkisini kullanmak.

4. İmza yetkisine sahip olmak

 

© Copyright 2019  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top